image/svg+xml
image/svg+xml

Laboratuvarlar


Bilgisayar Yazılımı Laboratuvarı:

Aynı anda 50 öğrencinin çalışma yapabildiği Bilgisayar Laboratuvarlarımızda öğrencilerimiz temel algoritma ve programlama becerileri sayesinde ileri düzey yazılım programları oluşturabilecek becerileri kazanacaktır. Ayrıca bu laboratuvarlarda öğrencilerimiz ilgili yazılım araçlarını kullanarak özgün tasarımlar üretebilme yeteneğine sahip olacaklardır.

Öğrencilere, etkili ve esnek nesne yönelimli yazılımlar geliştirmek için gereken nesneye yönelik programlama kavramları burada gösterilir. Nesneye dayalı modelleme ve tasarım yönteminin kaliteli bir yazılımın geliştirilmesi için nasıl kullanılacağı öğrencilere öğretilir. Bununla birlikte veritabanı yönetim sistemlerinin teorik altyapısı tanıtılıp, kullanımı, tasarımı ve uygulamaları da yapılmaktadır.

Bilgisayar Donanım Laboratuvarı:
Öğrencilerin Elektrik Devre Temelleri, Elektronik Devreler ve Mikroişlemciler dersinden gördükleri teorik bilgileri, pratik yaparak pekiştirmek amacı ile bu laboratuvar ortamı sağlanmıştır. Bu laboratuvar ortamında derste gördükleri muhtelif devre çeşitlerine ait montajlar yaptırılmakta, elektriksel ölçü aletleri yardımı ile devrenin giriş çıkış değerleri ölçülmekte ve bu suretle devrenin çalışması daha iyi bir şekilde anlaşılmaktadır. Ayrıca elektriksel ölçü aletlerinin kullanılması da öğrenilmiş olmaktadır.

Biyometri Laboratuvarı:
Öğrencilerimiz kişilerin fiziksel veya davranışsal özellikleri kullanılarak kimlik tespitinin yapılması, tanınması veya onaylanması, kişilerin parmak izi, yüz, kulak, iris, retina, el geometrisi, ses, imza, yürüyüş şekli gibi özelliklerini gömülü ve görsel sistemleri kullanarak özgün tasarımlar üretebilme yeteneğine sahip olacaklardır.