image/svg+xml
image/svg+xml

Üniversitemiz öğrencileri yaptıkları roket ile TEKNOFEST’te finale kaldılar

Üniversitemiz öğrencilerinin kurduğu “Black Sea 1460 Roket Takımı”, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması orta irtifa kategorisinin KTR aşamasında 90 takım arasından 6’ncı sırada yer alarak, finallere katılmaya hak kazandı.

Üniversitemizin Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinde öğrenimlerine devam eden 12 öğrencinin kurduğu Black Sea 1460 Roket Takımı önemli bir başarıya imza attı.

Uzay ve havacılık alanına ilgi duyan öğrenciler geliştirdikleri roket ile TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması orta irtifa kategorisinde 158 takım arasından yapılan değerlendirmeyle 90 takım arasına girdi. Yarışmanın bir sonraki aşamasında ise takım üyeleri yaptıkları roket ile bu sefer 90 takım arasında 6’ncı sırada yer almayı başardı.

Gaziantep Alleben Göletinde gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2020’de finallere kalan Black Sea 1460 Roket Takımının hedefi ise önemli bir derece elde ederek, yarışmayı kendi kategorilerinde lider olarak tamamlamak. 

“Öğrencilerimiz gayretlerinin sonuçlarını alıyorlar”

Roket takımında yer alan öğrencileri tebrik eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Bartın Üniversitesi’nin her bir bileşeni gibi öğrencilerimizde durmadan çalışıyor ve geleceğimize değer katmaya devam ediyor. Daha öğrenciyken gösterdikleri gayretlerle her bir öğrencimiz önemli yetkinlikler kazanıyor, geleceğe sağlam adımlarla yürüyorlar. Bizler de öğrencilerimize her türlü desteği veriyor, öğrencilerimizin projelerini gerçekleştirebilmeleri için uygun ortamları her zaman sunuyoruz. Bu düşüncelerle teknoloji, uzay ve havacılık tutkunlarını bir araya getiren TEKNOFEST gibi önemli bir organizasyonda 90 takım arasından 6’ıncı olarak, finale kalmaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. ‘İstikbal göklerdedir’ sözünden hareket ile göklere de imzamızı atacak öğrencileri mizin başarılarının katlanarak artmasını diliyorum” dedi.

Black Sea 1460 Roket Takımı

Üniversitemiz Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Bilal Kurşuncu danışmanlığında kurulan Black Sea 1460 Roket Takımı’nda; Takım Kaptanı Süheyl Bilal Sungur ile birlikte Mihcan Yılmaz (Tasarım Sorumlusu), Sefa Uğur Uluer (Tasarım Ekibi Üyesi), Tugay Karakaş (Tasarım Ekibi Üyesi), İlyas Erdem (Tasarım Ekibi Üyesi), Nur Sultan Demir​ (Tasarım Ekibi Üyesi), Yiğit Çele (Ar-Ge Çalışmaları), Rıdvan Gökdağ (Faydalı Yük Sorumlusu), Selim Doğukan Yolcu (Faydalı Yük Ekibi Üyesi), Halil İbrahim Kamacı (Aviyonik Sistem Sorumlusu), Canberk Turhan (Aviyonik Ekibi Üyesi) ve Berfin Aykal’dan (Yazılım Ekibi Üyesi) oluşuyor.

Black Sea 1460 Roket Takımı videosu için tıklayınız.

  • Matlab ile Derin Öğrenme Etkinliği

  • Bölümümüz "Yeni YÖK" projesinde İTÜ ile eşleşti

  • Turkcell Geleceği Yazanlar, Arıkovanı ve Game Factory

  • 13. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı

  • Üniversitemiz öğrencileri yaptıkları roket ile TEKNOFEST’te finale kaldılar

  • Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ‘Bölgesel Odaklı’ çalışmalarda öncü olacak

  • Üniversitemizin 2 projesine daha YEVDES’ten destek

  • İnsansız hava aracı “Alpagut” geliştirme desteği aldı

  • Rektör Uzun’dan Miraç Kandili mesajı

  • 2. Sınıf Öğrencilerimizin TÜBİTAK 2209-A Proje Başarısı